Chcete v posteli vydržať dlhšie? Vyskúšajte tieto jednoduché triky!

Chcete v posteli vydržať dlhšie Vyskúšajte tieto jednoduché triky

Nech robíte, čo robíte, vaše milovanie stále netrvá dostatočne dlho na to, aby ste dokázali uspokojiť svoju partnerku. Po pár minútach je po všetkom, vaša partnerka je sklamaná a vy tiež. Trápi vás podobná situácia? Hľadáte spôsob, ako dlhšie vydržať pri sexe? Stretávate sa často s problémom predčasnej ejakulácie? Tak potom ste na správnej adrese.

Predčasná ejakulácia muža

Predčasná ejakulácia je aktuálne problém číslo jeden a v určitom období sa s ňou dozaista stretol takmer každý muž. Jednoducho povedané, vzrušenie muža a ženy je iné. Kým mužovi stačí, aby ho žena pohladkala v rozkroku a je takmer okamžite pripravený ísť „na vec,“ u ženy je to trošku inak. Žena potrebuje dlhšiu dobu a iný prístup na to, aby sa vzrušila (ale o tom zas inokedy). Zamerajme sa teda na ejakuláciu a dôvody, prečo niekedy zvykne prísť skôr, než je treba.

Ejakulácia znamená pre muža hlavne uvoľnenie napätia a pocit úľavy od stresu. Niektorí muži ejakulujú ešte skôr, ako vniknú do ženy, iní zas po pár minútach styku. Vedeli ste, že asi 20 až 30 % mužov aktuálne bojuje s nedostatočnou sexuálnou výdržou? Prečo je tomu tak?

V prvom rade treba podotknúť, že sa predčasné vyvrcholenie môže týkať všetkých vekových kategórií. Prvé skúsenosti so sexualitou muži nadobúdajú už v puberte, keď začínajú masturbovať (osamote alebo pri porne). Vytvoria si v tele a v nervovom systéme akúsi postupnosť vzrušenia, ktorá začína stimuláciou penisu rukou (bez pohybovania panvy), vizuálnou stimuláciou (sledovanie porna alebo sexuálne predstavy), čo vzápätí zvyšuje ich vzrušenie. To sa potom prenáša do pocitu, že muž musí čo najskôr vyvrcholiť (bojí sa, že bude pri tom pristihnutý) a tak rýchlo uvoľňuje nahromadené napätie. Tento proces môže trvať niekoľko sekúnd až minút.

Či chceme alebo nechceme, viacerí z mužov si tento „vzorec“ postupne zakóduje vo svojom tele a potom ho prenášajú do milovania sa so ženou, kedy žena slúži ako nástroj na masturbáciu a je to len cesta k tomu, ako čo najskôr uvoľniť napätie v podobe ejakulácie. Znie to možno kruto, no ruku, na srdce, vo väčšinou prípadov je to tak – takmer doslova.

Všimnite si, aký postoj tela máte pri masturbácii. Sedíte skrútení za počítačom, na stoličke, na wc alebo na gauči? Máte stiahnuté svaly a stimulujete svoj penis iba rukou bez pohybu panvy? Pri masturbácii takmer nedýchate alebo zadržiavate dych? Presne tieto veci nesmiete robiť a mali by ste sa ich odnaučiť, ak sa nechcete „urobiť“ za pár minút.

Je krátka sexuálna výdrž zdravotný problém?

Vo väčšine prípadov je malá sexuálna výdrž pomerne bežným úkazom u mužov všetkých vekových kategórií. Môže za tým stáť väčšia citlivosť vášho penisu či žaluďa, mladícka neskúsenosť, nervozita, ale aj dlhšia sexuálna abstinencia. Ak vás však trápi znížené libido (chuť na sex) alebo ochabovanie a nedostatočné prekrvovanie penisu (slabá erekcia) počas sexu či predčasná ejakulácia – tieto príznaky už môžu signalizovať poruchu – erektilnú dysfunkciu, ktorú treba riešiť a nájsť jej príčiny. Vráťme sa však späť k tomu, aby váš pohlavný styk trval čo najdlhšie. Vyskúšajte nasledovné rady a tipy, skúste ich skombinovať a súložiť čo najčastejšie. Verte, že neoľutujete vy, ani vaša partnerka.

Ako dlhšie vydržať pri sexe – rady a tipy

Správne dýchanie – Skúste sa počas milovania viac uvoľniť. Ste v kŕči, máte napnuté svaly na bruchu či hrudi, zadržiavate dych či nebodaj cítite v tvári napätie? Ak si všimnete niektorý z týchto príznakov, spomaľte alebo úplne zastavte a prehĺbte svoj dych. Áno, čítate správne, mali by ste sa naučiť, ako správne dýchať. Normálnym dýchaním totiž predĺžite svoju aktivitu v posteli. Väčšina mužov sa toho nedrží a sú zadýchaní už počas predohry. Keby však dýchali prirodzene a nenechali sa rozpáliť hneď po pár minútach, ich sexuálna výdrž by sa mohla pokojne zdvojnásobiť. Skúste svoje dýchanie trénovať aj pri inej fyzickej aktivite, kde si ho budete regulovať a následne vaše skúsenosti pretavte aj do postele. Vaša polovička to isto ocení.

Predohra – dôležitá súčasť milovania a stimulácie vzrušivosti, na ktorú by ste nemali zabúdať. Skúste sa venovať počas predohry viac vašej partnerke a doprajte jej čo najväčšiu rozkoš. Vzrušíte pritom aj seba, no nie až do takej miery, ako keby ste išli hneď na vec. Tým pádom to celé bude trvať oveľa dlhšie. Niekedy zas potrebujete vyskúšať inú polohu či iné miesto na milovanie a odrazu váš sex trvá polhodinu, ani neviete ako. Ako na to? Ak na sebe cítite, že sa blíži vyvrcholenie, okamžite prestaňte a skúste si vymeniť s partnerkou polohu (prerušovaná súlož). Nielen, že tak pri sexe vydržíte dlhšie, ale tiež prestriedate veľké množstvo polôh. Zmena tak skutočne prospieva k lepšiemu. Počas zmien ale nezabúdajte na svoju partnerku, dráždite ju rukou, jazykom, dildom, vibrátorom, aby „nevychladla.“

Masturbácia pred sexom – Tréning robí majstra a je tomu skutočne tak. Stačí napríklad pred večerným sexom trochu „vypustiť paru“ pri porne alebo časopisoch. Nestane sa vám potom, že začnete súložiť s partnerkou úplne nabitý sexuálnou túžbou. Nedá sa tu hovoriť o príliš veľkej zmene, určite ju však pocítite a pri sexe vydržíte dlhšie. Ak aj napriek všetkým pokusom vaše milovanie trvá len pár sekúnd či minút, skúste viac kôl, isto aj partnerka nepovie nie. Ak použijete prezervatív, môže vám pomôcť vydržať dlhšie. Kondómy totiž znižujú citlivosť. Nezabúdajte na pravidelný pohlavný styk, tiež to predlžuje vašu sexuálnu výdrž.

Trénujte svaly panvového dna – Počuli ste už o Kegelovych cvikoch na posilnenie svalov panvového dna? Čítate dobre, tieto cvičenia už dávno nie sú určené len pre ženy. Mužské panvové svaly dna totiž upevňujú penis zvnútra. Zahŕňajú svaly, ktorými sťahujete análny otvor, zastavujete prúd močenia, dvíhate semenníky či pohybujete penisom pri erekcii hore-dolu a pod.

Vďaka Kegelovym cvikom – vedomému sťahovaniu týchto svalov doslova presmerujete energiu, ktorá sa nahromadila v genitáliách, až do hlavy, čo vám pomôže vydržať pri sexe dlhšie. Cvičenie týchto cvikov je podobné, ako keď vám treba na záchod a vy sa snažíte močenie oddialiť. Snažte sa sťahovať celú skupinu svalov panvového dna (konečník, hrádzu a genitálie naraz). Venujte sa tomuto cvičeniu aspoň 3x denne a urobte aspoň 20 stiahnutí na pár sekúnd. Postupne sa naučíte udržať svaly panvového dna stiahnuté tak dlho, ako potrebujete. To vás naučí, ako dlhšie vydržať pri sexe.

Ďalšie riešenia, ako predĺžiť výdrž v posteli

Dnes máte možnosť použiť najrôznejšie znecitlivujúce gély či spreje na penis. Fungujú tak, že mierne znecitlivia váš penis a žaluď penisu, vďaka čomu tak vydržíte pri sexe dlhšie. Tieto gély sú však len na lekársky predpis. Pokaľ teda nechcete ísť za lekárom, môžete vyskúšať aj záchranu v podobe tabliet (výživových doplnkov) Stoporex® Klasik a Stoporex® Prolong.

Tieto voľne dostupné tabletky kúpite ľahko a za dostupnú cenu, sú bez lekárskeho predpisu a ich zloženie je 100% prírodné (obsahujú výťažky z prírodných afrodiziák ako Kotvičník Zemný, Maca, Ženšen alebo Saw Palmetto). Tieto všetky menované podporujú u mužov sexuálny apetít aj prostatu. Tieto látky sú doplnené o aminokyseliny ako L-Arginín a L-Citrulín, ktoré zas podporujú lepší krvný obeh.

U mužov sú tieto tabletky populárne, najmä preto, že neobsahujú žiadne syntetické látky s vedľajšími alebo nežiaducimi účinkami, ich dávkovanie je jednoduché a môžete ich užívať aj niekoľko mesiacov, sú bez lekárskeho predpisu a vďaka ich komplexnosti môžete nimi podporiť erekciu, potenciu aj libido.

Dobrá rada na záver – púšťajte sa do sexuálnych radovánok so svojou polovičkou len v prípadoch, keď ste triezvy, odpočinutý, v dobrej nálade či bez stresu. Niekedy sú aj tieto vonkajšie vplyvy problémom, ktorý môže súvisieť s vašou predčasnou ejakuláciou.

Milujte sa preto na pokojnom mieste, ideálne po dobrej spoločnej večeri, kde budete mať dostatok súkromia na vytvorenie dokonalej atmosféry.